MAX

4. iDry King of Drift Slovakia 2016 - KOPŘIVNICE

Pridal , 15.08.2016  |  Novinky
|

Český areál Tatra polygon v Kopřivnici uplynulý víkend zahalil dym podujatia DRIFT CHALLANGE, kde sa spojili tri šampionáty. České podujatie CDS, jeden z poľských pretekov Drift Open Polsko a slovenský šampionát iDry King of Drift. Aby toho nebolo málo Poľský DMP pripravili pretek Gymkhana.

Text a Foto: iHashtag.eu

Na týchto pretekoch sa zišlo neuveriteľné množstvo jazdcov, dokonca aj jazdkýň, kde treba určite spomenúť slovenskú LadyHoonigan Ninu Zagoždžon, ktorá si vybojovala 2.miesto v kategórii open Gymkhana.

V drifte sa v kategorii PRO do TOP 16 TandemBattle sa dostal iba jeden jediný jazdec ktorý nebol poľskej národnosti a tým bol Marko Hučkoz Team Driftgarage. Najprekvapujúcejšie na tom bolo, že Marko sa v tejto 16-nástke ocitol s najslabším autom, takže v porovnaním napríklad s poľským jazdcom Rzygonskim, ktorého GT86-ka mala nameraných 1080hpbol Marko v jeho e30-ke, ktorá ma približne 300hp na kolesách len drobček. Marko svojimi skúsenosťami a schopnosťami patrí k slovenskej špičke a napriek jeho nevýhode proti súperom dokázal, že drift nie je len o výkone motoru a podarilo sa mu dokonca umiestniť na celkovom treťom mieste v kategórii PRO.

V triede street tiež zazneli slovenské mená. Veľká škoda, že Filip Mokráň sa prebojoval len do TOP32. Nádeje boli vkladané do Michala Warhana Varholiho, ktorý sa zatiaľ v KODS vždy umiestnil a bolo tomu tak aj teraz v rámci slovenského kola. V celkovom preteku vypadol v TOP 16 TandemBattle.

Prvé tri priečky v kategórii STREET obsadili Ján Konečný(CZ) na požičanom aute od poľského jazdca, druhé miesto Ľuboš Ďurina na treťom mieste Fero Buliter Jarolím. V štvrtom kole iDry King of Drift street patrili prvé tri priečky Ferovi Jarolímovi, druhé miesto János Onódi a na tretej pozícii Michal Warhan Varholy.

Reného Alexandra, do ktorého vrazil poľský jazdec na štarte a Renému sa zlomilo rameno na jeho GT86. Preteky STREET aj PRO sa jazdili viac-menej súčasnekaždá kategória mala svoju trať.

Súčasťou tohto šampionátu bolo aj niekoľko sprievodných akcií medzi ktorými nechýbalo ani sexy CARWASH, sprostredkované spoločnosťou Motul .Spoločnost STW predviedla svoj driftujúci kamión a monster truck, ktorý pred očami divákov zlikvidoval Ford Fiesta.

Niet pochýb, že táto udalosť patrila k jedným z najlepších motoristických akcii v tomto roku. Posúdiť to môžete sami aspoň z fotografií.

Text a Foto: iHashtag.eu