Preskočiť navigáciu

Horny obrazok

Šmyk nedostaneš len vtedy...

...ak si v šmyku

 

KODS2014
MAX

3. iDry King of Drift Slovakia - CAR AT

Pridal , 16.06.2016  |  Novinky  
|

Tretie kolo idry king of drift bolo tento krát súčasťou najväčšieho motoristického festivalu na slovensku a to CARat tuning na piešťanskom letisku . Piatok na obed sa začalo depo plniť jazdcami. Do preteku sa ich zapísalo spolu 30.

Piatkové popoludnie začalo tréningovými jazdami kde sa jazdci zoznamovali s tratou ktorá sa oproti minulým rokom nezmenila. Opäť sa jazdilo v dvoch kategóriách STREET a PRO . Piatkové jazdy sa stali osudnými pre mimoňské BMW E30 Patrika Hučka, ktorý sa objal s "múrom nárekov", ako betónovú stenu na piešťanskom letisku drifteri volajú.

Sobotný deň nebol výnimkou a jazdec z Team Driftgarage, Tomáša Kret, sa tiež zblízka zoznámil z "múrom nárekov". Vo voľných tréningoch diváci nezazreli pick-up Marka Hučka, ktorý spolu s ostatnými mechanikmi pripravovali auto jeho brata na kvalifikáciu. Po takmer celodennej práci sa modré BMWPatrika Hučka podarilo spojazdniť, avšak pár tréningových jázd ukázalo problémy na predných tlmičoch, čo znemožnilo jazdiť ľavotočivé zákruty. V kvalifikácii v kategórii STREET TOP 16 sa najviac darilo Denisovi Ožvoldimu, v kategórii PRO TOP 8 Markovi Hučkovi.


Záverečný deň festivalu patril kvalifikovaným drifterom z oboch kategórii. V kategórii STREET sa predstavilo TOP 16 jazdcov, kde sa najviac darilo Michalovi #Warhan Varholymu, ktorý sa vo finále stretol s víťazom kvalifikácie Denisom Ožvoldym. Tretie miesto v kategórii obsadil po súboji s Petrom Kapajčíkom - Fero BULITER Jarolím.


V kategórii PRO sa predstavila TOP 8 jazdcov. Hladkým battlom do semifinále postúpil Marko Hučko a tak isto i jeho tímový kolega Marián Nikš. Hneď v úvodnom kole vyraďovačky sa stretli dve veľké lákadlá slovenského driftu - René Alexander a Roman Kolesár. Úspešnejšie z battlu vyšiel ZESTINO jazdec Roman Kolesár. V štvrtom battle osemfinále na seba narazil Dávid Levička a Tomáš Bátory na požičanom aute Petra Kapajčíka. Battle skončil nerozhodne 4:4 a nasledovalo opakovanie celého battlu, ktoré žiaľ skončil smolne pre oboch jazdcov. Dávidovi Levičkovi vystrelila hadica z motora, ktorej sa zľakol a spomalil, na jeho spomalenie už Tomáš Bátory nestihol zareagovať a nasledoval ťukanec, ktorý vyradil oboch jazdcov, no na konečnom štvrtom mieste skončil Tomáš Bátory. V semifinálovom battle sa stretol Marko Hučko s Romanom Kolesárom o postup do finálového battlu s Mariánom Nikšom. Po vyrovnanom battle 2:2, nasledovala opakovačka celého battlu, v ktorom bol už úspešnejší Marko Hučko 4:2. Oku lahodiaci finálový battle predviedli obaja jazdci z Team Driftgarage a po tesnom výsledku 3:2 na najvyšší stupienok na 3. kole King of Drift Slovakia sa postavil Marián Nikš.

Fotogaléria (obrázkov: 110)


© Drifing.sk - všetky práva vyhradené