Preskočiť navigáciu

Horny obrazok

Šmyk nedostaneš len vtedy...

...ak si v šmyku

 

KODS2014
MAX

2. iDry King of Drift Slovakia 2016 - Slovakia Ring

Pridal , 02.06.2016  |  Novinky  
|

Druhé kolo, slovenského drifterského, šampionátu iDry King of Drift Slovakia malo svoje pokračovanie na Slovakia ringu v rámci akcie Powerfestu. Na druhom kole sa okrem slovenského šampionátu konal i maďarský a český šampionát.

Zo slovenského zastúpenia sa v kategórii STREET prebojoval do finálových battlov z piateho miesta len János Onódi, ktorý jazdil maďarský i slovenský šampionát. Michal Warhan Varholy ostal tesne pod postupovou čiarou, tak isto ako Daniel Bohuš na Nissane 350z. V kvalifikácii s nulou na konte ostali aj obe začínajúce slovenské driftérky ženského pohlavia- Nina Zagoždžon a Petra Karičková.

V kategórii PRO sa do vyraďovacích battlov pozrelo 5 slovákov. Najúspešnejším z nich bol víťaz kvalifikácie Marko Hučko, na druhom postupovom mieste, so stratou 2 bodov, sa umiestnil Norbert Kováčik, štvrtá postupová priečka patrila Romanovi Kolesárovi. Do battlov zo siedmeho miesta postúpil aj druhý jazdec z Team Driftgarage- Marián Nikš. Ako piatym slovákom, ktorý sa pozrel do vyraďovacích bojov bol René Alexander na Toyote GT 86. Tesne pod postupovou čiarou so stratou jedného bodu ostal Gabriel Koczkas.

Z kvalifikačných bojov v slovenskom hodnotení v kategórii STREET najúspešnejšie vyšiel na 4 litrovom BMW E36 s výkonom 284 koní- János Onódi. Druhý stupienok na Slovakia ringu patril Michalovi Varhanovi a tretí stupienok Danielov Bohušovi na Nissane 350z.

V kategórii PRO to na stupienok víťazom dotiahol na tretie miesto Marko Hučko, na BMW E30 pickup. S BMW M6 to na druhú priečku dotiahol, minuloročný víťaz King of Europe, Norbert Kováčik a na najvyšší stupienok kategórie PRO sa postavil Roman Kolesár.

Fotogaléria (obrázkov: 67)


© Drifing.sk - všetky práva vyhradené